Вторник, 23.04.2024, 10:49
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гость | RSS

[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: axid, Silent  
Форум » ArtMIX - DJ School » Всё про диджеинг » DJ - аппаратура (плееры,миксеры и много другой аппаратуры для DJ-ев)
DJ - аппаратура
dj_archyДата: Воскресенье, 16.11.2008, 23:00 | Сообщение # 1
Насос, но это не на долго
Группа: Пользователи
Сообщений: 5
Репутация: 0
Статус: Offline
Vreau in viitorul apropiat sa-mi procur 2 playere Pioneer CDJ 400 + Pioneer DJM 400 sau Pioneer DJM 700 . Am aflat multe despre ele si imi par foarte bune. Ce parere aveti ? sau Ce-mi recomandati.

Postati aici recomandarile voastre de : dj playere , dj mixere , dj casti si multe alte rechizite pe care trebuie sa le aiba un DJ.


:: muSIK Is eVeRYwHeRe ::
 
axidДата: Вторник, 18.11.2008, 22:16 | Сообщение # 2
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 104
Репутация: 6
Статус: Offline
O alegere f. buna. Privitor la pult - mai bine e sa luati DJM 700 daca aveti posibilitate.
CDJ 400 este o combinarea intre CDJ 200 si CDJ 800 sau 1000. Iar 4 canale la pult este o prioritate chiar daca folositi doar 2 CDJ-uri.
 
dj_archyДата: Вторник, 18.11.2008, 23:12 | Сообщение # 3
Насос, но это не на долго
Группа: Пользователи
Сообщений: 5
Репутация: 0
Статус: Offline
Asta ma gindeam shi eu,ca DJM 700 e mai bun shi ar fi mai bine sa-l iau,dar voi vedea dupa bani.
Am citit nu demult pe un forum ca CDJ 400 nu e chiar bun,cica are un JOG foarte rau,mai ales cind merge vorba despre mixarea de pe USB.


:: muSIK Is eVeRYwHeRe ::
 
axidДата: Среда, 19.11.2008, 14:17 | Сообщение # 4
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 104
Репутация: 6
Статус: Offline
Daca vine vorba de mixare de pe usb atunci mai bine ar fi sa cumprati DJ Station sau SERATO + turntables. Dar va previn ca un lucru caracteristic pentru toate echipamentele DJ este ca raspunde la comande mai greu decit daca ati folosi fromatul standart .cda
In general, folosirea a mp3 dupa parerea mea, este de ocazie, nu de baza. Cind o sa incercati sa lucrati cu .mp3 si .cda o sa vedeti diferenta imediat. Saftul meu e urmatorul: trebuie sa va apreciati la ce suma sunteti gata sa cheltuiti pentru echipament shi numai dupa aceasta sa incepeti cautarile in limita posibilitatilor financiare.
Indiferent la ce o sa va orpiti imporatant e ca o sa aveti echipamentul personal la care veti putea exersa zilnic cit doriti.
 
dj_archyДата: Среда, 19.11.2008, 23:11 | Сообщение # 5
Насос, но это не на долго
Группа: Пользователи
Сообщений: 5
Репутация: 0
Статус: Offline
Mai multa tehnica shtiu ca face probleme cind merge vorba de USB,la fel posibil ca shi CDJ 400 sa aiba.Parerea mea este ca USB este in general de prisos in ceea ce tine de tehnica pentru DJ,dar nu USB-ul e problema,ash vrea sa shtiu daca playerele sint intr-adevar bune sau care sint mai bune.Desigur este difirenta intre .MP3 shi .CDA,oricum chiar daca imi iau playerele ma voi folosi de cd-uri cu formatul pieselor .CDA,este cel mai sigur shi mai calitativ.Pretul unui CDJ 400 este intre 400-500 $.Pe mine ma aranjeaza asha pret,dar ash vrea doar sa shtiu daca face sa iau playerele CDJ 400 sau ce mi-ati recomanda altceva.

P.S. : V-ASH RUGA SA-MI RECOMANDATI NISHTE MODELE DE CASHTI BUNE PENTRU DJ . VREAU SA-MI IAU ZILELE ASTEA . MERSI


:: muSIK Is eVeRYwHeRe ::

Сообщение отредактировал dj_archy - Среда, 19.11.2008, 23:13
 
axidДата: Четверг, 20.11.2008, 22:15 | Сообщение # 6
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 104
Репутация: 6
Статус: Offline
Merita sa aveti CDJ 400.
Privitor la cashti
Sennheiser HD 25
PIONEER HDJ-1000
SONY 7509
Technics RP-DJ 1210
Pioneer SE-DJ 5000
Acestea sunt bune dar shi costa bine

Mie personal imi plac 2 din ele Technics shi Sennheiser

 
djzahaДата: Четверг, 27.11.2008, 10:33 | Сообщение # 7
Насос, но это не на долго
Группа: Пользователи
Сообщений: 2
Репутация: 0
Статус: Offline
Nushtiu unde ati vazut voi ca CDJ 400 costa 400$ , in europa is la 550E.. in SUA sunt cu 570-600$ si daca mai adaugi poshta.. ajungi la 700-800$.

Eu cred ca pentru incepatori.. merge 2xCDJ 200 si un mixer de la Behringer.. eu asha am facut.. ma costat 1100$ pe tot.

 
axidДата: Суббота, 29.11.2008, 18:41 | Сообщение # 8
Admin
Группа: Администраторы
Сообщений: 104
Репутация: 6
Статус: Offline
Cind nu ai de ales ( ma refer la limita de bani) atunci orice set de aparate e bun. Pina in capat conteaza sa ai aparate ca sa poti exersa in continuu.
 
Форум » ArtMIX - DJ School » Всё про диджеинг » DJ - аппаратура (плееры,миксеры и много другой аппаратуры для DJ-ев)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Copyright MyCorp © 2024 Конструктор сайтов - uCoz